EYLÜL 2012 Faaliyetleri
  • Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri tarafından Urumçi/Çin’de 03-07 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenen 2. Çin Avrasya Fuarı’nda Milli Katılım Organizasyonunu gerçekleştirmiştir. Açılış seremonisi 02 Eylül 2012’de gerçekleştirilen fuara, Başbakan Yardımcısı Sayın Ali BABACAN, İngiltere eski Başbakanı Tony BLAIR ile birlikte Çin, Afganistan, Kazakistan, Kırgızistan, Kamboçya, Pakistan, Maldiv Adaları Başbakanları katılım sağlamıştır.  Seremoni sonrası, Başbakan Yardımcısı Sayın Ali BABACAN, T.C Pekin Büyükelçisi Sayın Murat Salim ESENLİ ve beraberindekiler Türk standlarını ve fuarı gezmiştir. Türkiye’den çok sayıda ziyaretçinin olduğu fuarda Türk firmaları ve ürünleri ilgi odağı olmuştur.
  • Birliklerimiz Koordinatör Başkanı Ahmet KAHRAMAN ve Genel Sekreter Özkan AYDIN 11 Eylül 2012 tarihinde Dünya Gazetesi’ni ziyaret ederek Birliğimizin faaliyet alanları ve sektörlerimizin ihracatı konusunda bilgi vermişlerdir.
  • Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, Orta Anadolu Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde 17-20 Eylül 2012 tarihleri arasında Kasablanka-Marakeş/Fas’a yönelik “Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti” programı organize edilmiştir.

    Söz konusu Sektörel Ticaret Heyeti programı, 18 resmi ve özel sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleşmiş olup, ikili iş görüşmelerine 150’den fazla firma katılmış ve oldukça verimli geçmiştir.
  • 01 Ekim 2012 Pazartesi günü Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN başkanlığında TİM koordinasyonunda Diyarbakır’a düzenlenen inceleme seyahatine Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet KAHRAMAN katılmıştır.
  • 04 Ekim 2012 tarihinde Türkiye-Filipinler İş Konseyi I. Ortak Toplantısı Ankara’da 1.OSB binasında gerçekleşmiş olup, söz konusu toplantıya Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet KAHRAMAN, Başkan Yrd.Sayın Zeynep KÜRKLÜ ile Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Erol ATA ve Sayın Tahsin ATA beraberinde Genel Sekreterliğimiz personeli katılım sağlamıştır.
  • “ABD ve Rusya Federasyonunun Birliğimiz ve Türkiye Geneli İhracatı”na ilişkin tablolar yorumlanarak bir bilgi notu hazırlanmıştır.

ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ (OAİB)
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya-ANKARA/TÜRKİYE
Telefon : +90.312.447 27 40 • Fax: +90.312.446 96 05 • E-mail : info@turkishwood.org
facebook twitter instagram LinkedIn
Tüm üyelerimizin listesi için tıklayınız »
Web Tasarım: AdaNET