TEMMUZ ve AĞUSTOS 2012 Faaliyetleri
  • Yönetim Kurulumuz ile Teknoloji Tasarım Öğretmenleri Meslek Kuruluşu Derneği yetkilileri 17 Temmuz 2012 tarihinde Genel Sekreterliğimizde bir toplantı gerçekleştirmiş olup, söz konusu toplantıda Talim Terbiye Kurulu tarafından 25.06.2012 tarihinde açıklanan haftalık ders çizelgelerinde “Teknoloji ve Tasarım Dersi”nin 6. Sınıflardan kaldırılması konusu görüşülmüş ve ülkemizin 2023 yılı için belirlenen 500 milyar $’lık ihracat hedefi için tasarımın ve tasarım ile yetiştirilen genç nesillerin belirlenen hedefe ulaşmada önem arz ettiği fikrinden hareketle bahsekonu dersin kaldırılmaması hatta daha erken sınıflarda okutulmaya başlamasının faydalı olacağı konusunda görüş birliğine varılmıştır.
  • 18 Temmuz 2012 tarihinde 10. Kalkınma Planı hazırlık çalışmalarının tamamlanmasını teminen yapılan toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet KAHRAMAN ve Genel Sekreterliğimiz tarafından katılım sağlanmıştır.
  • 02 Ağustos 2012 tarihinde TİM’de gerçekleştirilen Genel Sekreterler toplantısına Birliğimizi temsilen Genel Sekreter Özkan AYDIN katılmıştır.
  • TİM’in organizasyonunda 06-08 Aralık 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan İnovasyon Haftası’nın hazırlıkları doğrultusunda İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışmalarının Komite/İcra Kurulu Başkanlarının katılımıyla 03 Ağustos 2012 tarihinde TİM’de gerçekleştirilen İnovasyon Haftası Organizasyon Komitesi toplantısına Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’nı temsilen Komite Başkanı Mehmet BALIKÇIOĞLU ile Genel Sekreterliğimiz tarafından katılım sağlanmıştır.  
  • 23 Ağustos 2012 tarihinde Genel Sekreter Özkan AYDIN, Afyon Sanayi ve Ticaret Odası ile Eskişehir Sanayi Odası’nı ziyaret ederek işbirliği imkanları konusunda görüş alışverişinde bulunmuştur.
  • Ekonomi Bakanlığınca Genel Sekreterliğimize iletilen; 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında İran/Tahran’da düzenlenecek olan “DECO 2012 Konferansı”nda tahsis edilen ücretsiz stand alanı konusunda; görüşleri de alınarak Yaşar Üniversitesi Dekanı Prof.Dr.Tayfun TANER ile görüşülmüş ve söz konusu stand alanından Yaşar Üniversitesi’nin faydalandırılması sağlanmıştır. Hazırlık çalışmaları başlamış olan organizasyon takip edilmektedir.
  • Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, Orta Anadolu Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde 17-20 Eylül 2012 tarihleri arasında Kasablanka-Marakeş/Fas’a yönelik “Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti” programı hazırlık çalışmalarına başlanmıştır.
  • Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN’ın eşbaşkanlığında Eylül ayı içinde Tahran’da düzenlenecek olan “Türkiye-İran Ortak Ticaret Komitesi (OTK) 5. Toplantısı”na yönelik olarak, anılan pazarda yaşanılan sorunlar ve gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlara ilişkin olarak üyelerimize görüşleri sorulmuş olup, Genel Sekreterliğimize ulaşan görüşler TİM’e gönderilmiştir.
  • Temmuz ayında Ankara’da aşağıda yer alan eğitim semineri gerçekleştirilmiştir:
EĞİTİM KONUSUDERS İÇERİĞİEĞİTMENEĞİTİM TARİHİ VE YERİ
Küreselleşme ve Dış Ticarete Etkileri – Yenilikçilik, YaratıcılıkKüreselleşmenin Dış Ticarete Etkileri, Üretim Faktörü Olarak Bilgi ve Bilginin Serbest Dolaşımı, Katma Değeri Yüksek Ürünler ve Ülkelerin Gelişmişlik Düzeyi, Yeni Ekonomi ve/veya Bilgi Ekonomisi, E- Ticaret Kavramı, Oyun Teorisi ve Uygulama Aydın SEZER02 Temmuz 2012/ Ostim

ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ (OAİB)
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya-ANKARA/TÜRKİYE
Telefon : +90.312.447 27 40 • Fax: +90.312.446 96 05 • E-mail : info@turkishwood.org
facebook twitter instagram LinkedIn
Tüm üyelerimizin listesi için tıklayınız »
Web Tasarım: AdaNET