HAZİRAN 2012 Faaliyetleri
  • 06 Haziran 2012 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen TİM 2011 Yılı Olağan Genel Kurulu’na Birliklerimiz Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri katılmıştır.
  • 12 Haziran 2012 tarihinde gerçekleştirilen Ankara Kalkınma Ajansı’nın Kalkınma Kurulu Toplantısı’na Genel Sekreterliğimizi temsilen katılım sağlanmıştır.
  • 13 Haziran 2012 tarihinde Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda Türkiye’nin ihracatı hakkında bir sunum yapılmış, 14 Haziran 2012 İstanbul TOBB Oran Ürünleri Meclis Toplantısı’nda Finlandiya ve orman ürünleri sanayi hakkında bilgi verilmiştir.
  • Üniversite Sanayi İşbirliği (ÜSİMP) Platformu’nun 20 Haziran 2012 tarihinde Sabancı Üniversitesi/İstanbul’da gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısı ile Sabancı Üniversitesi’nin organizasyonunda 21-22 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “Üniversite Sanayi İşbirliği (ÜSİMP) 5.Ulusal Kongresi”ne Genel Sekreterliğimiz tarafından katılım sağlanmıştır.
  • Ekonomi Bakanlı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN’ın başkanlığında ve TİM’in organizasyonunda 27 Haziran 2012 tarihinde Şanlıurfa’ya düzenlenen inceleme seyahatine Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri A. Tahsin ATA ve Cihat ÇAKIR katılmıştır.
  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda organize edilen BROP (Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı) Sektörel İzleme Komitesi’nin onuncu toplantısı anılan Bakanlık ve AB Komisyonunun eş başkanlığında 27 Haziran 2012 tarihinde Ankara’da Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirilmiş olup, söz konusu toplantıya Genel Sekreterliğimizi temsilen iştirak edilmiştir.
  • 02 Temmuz 2012 tarihinde EULER HERMES Sigorta Türkiye Genel Müdürü Özlem ÖZÜNER Genel Sekreter Özkan AYDIN’ı ziyaret ederek firmaları tarafından sunulan hizmetler hakkında bilgi vermiş, söz konusu görüşmede sektörlerimiz açısından görüş alış verişinde bulunulmuştur.
  • A.Ç.S Orman Ürünleri, Bostan’s, Meteksan, Tepe Home, Nova Orman, Ofisnet, Platform Mobilya, Rekabet Plastik, Temgrup ve Volga firmalarının sadece Birliğimize üye olma çalışmları tamamlanmış olup, Yüksel İnşaat’ın da görüşmeleri yapılarak sonuçları beklenmektedir.  
  • Haziran ayında Ankara’da aşağıda yer alan eğitim seminerleri gerçekleştirilmiştir:
EĞİTİM KONUSUDERS İÇERİĞİEĞİTMENEĞİTİM TARİHİ VE YERİ
Stres YönetimiKendini tanımak, Stresi tanımak,  Stresle başa çıkmak, Düşük stresli bir yaşamla tanışmak, İşimizi daha etkin ve verimli yapmak, İşimizden ve ilişkilerimizden zevk almak, Mutlu, huzurlu ve güvenli yaşamakDr. Murat ÇAĞATAY01 Haziran 2012/ Ankara
İhracatta KDV İadesi, Eximbank Kredi ve Sigorta ProgramlarıKDV’de İndirim ve İstisnalar, Mal İhracı, Hizmet İhracı, Tecil-Terkin Sistemi, Dahilde İşleme Rejiminde Tecil-Terkin Sistemi, Bavul Ticareti, Yolcu Beraberi Eşyanın İhracı, KDV Uygulamasındaki Özellikli Durumlar, KDV İadesi (İade Yöntemleri)
Türk Eximbank, Kısa Vadeli İhracat Kredi Programları, Döviz Kazandırıcı Hizmetler Kapsamındaki Krediler, Özellikli Kredi Programları, Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası Programı ve İşleyişi
Maliye Bakanlığı, Türk Eximbank05 Haziran 2012/ Ostim
06 Haziran 2012/ Sincan
Kriz YönetimiKrizin tanımı, Krizin doğasını anlama, Olası krizlere hazırlık, Risklerin tanımlanması, Kriz halinde yapılacak ilk şeylerin planlanması, Risklerin minimizasyonu, Hatalardan ders çıkarmak ve gelecek için hazırlık, Kriz planlaması, Krizi kontrol etmek ve yönetmek, Geleceği görmek ve tanımlamakDr. Murat ÇAĞATAY07 Haziran 2012/ Ankara
Dış Ticarette Muhasebe İşlemleriMuhasebe’nin genel kavramları, tek düzen hesap planı, mali tablolar. Dış ticarete konu işlemlerin muhasebe kayıtlarına alınması. KDV iadesi ve ihraç kayıtlı teslim işlemlerinde faturaların düzenlenmesi teminat, takip, bildirim vb. işlemler.Nilüfer ARIAK12 Haziran 2012/ Ostim
13 Haziran 2012/ Sincan
İhracata Yönelik Devlet YardımlarıÇevre Maliyetlerinin Desteklenmesi, 97/5 Sayılı Tebliğ, Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi, 2010/6 Sayılı Tebliğ, Yurtdışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi, 2009/5 Sayılı Tebliğ, Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY®’nin Desteklenmesi, 2006/4 Sayılı TebliğOrta Anadolu İhracatçı Birlikleri19 Haziran 2012/ Ostim
20 Haziran 2012/ Sincan
Küreselleşme ve Dış Ticarete Etkileri – Yenilikçilik, YaratıcılıkKüreselleşmenin Dış Ticarete Etkileri, Üretim Faktörü Olarak Bilgi ve Bilginin Serbest Dolaşımı, Katma Değeri Yüksek Ürünler ve Ülkelerin Gelişmişlik Düzeyi, Yeni Ekonomi ve/veya Bilgi Ekonomisi, E- Ticaret Kavramı, Oyun Teorisi ve Uygulama Aydın SEZER29 Haziran 2012/ Sincan
 

ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ (OAİB)
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya-ANKARA/TÜRKİYE
Telefon : +90.312.447 27 40 • Fax: +90.312.446 96 05 • E-mail : info@turkishwood.org
facebook twitter instagram LinkedIn
Tüm üyelerimizin listesi için tıklayınız »
Web Tasarım: AdaNET