MART 2012 Faaliyetleri
  • 5.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’nın ödül töreni Ekonomi Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN'ın başkanlığında, Bahçelievler Kaymakamı Sayın Şevket CİNBİR, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Sayın Mustafa ÇIKRIKÇIOĞLU, İhracat Genel Müdür Yrd. Sayın Salih ÇİÇEK,  Daira Başkanı Sayın Özgür ÇELİKEL, farklı İhracatçı Birliklerinin Yönetim Kurulu Başkan, Yardımcı ve Üyeleri, mobilya sektörü ile ilgili Oda ve Dernek Başkanları olmak üzere ihracat ile alakalı önemli birçok kurum, kuruluş, basın mensupları ve firma temsilcilerinden oluşan 350’i aşan yetkili ve ziyaretçinin katılımıyla 02 Mart 2012 tarihinde Rahmi Koç Müzesi/İstanbul’da başarı ile gerçekleştirilmiştir.

    Ayrıca, 05-12 Mart 2012 tarihleri arasında Dış Ticaret Kompleksi’nde bir önceki yıllarda ödül alan tasarımların numune üretimleri ile ve bu yılki yarışmada ödül alan tasarımların görselleri sergilenmiştir.
  • 08 Mart 2012 tarihinde Ekonomi Bakanlığı’nda Turqality Uygulama Usul ve Esaslarında yapılması gereken düzenlemelere ilişkin, İhracatçı Birliklerinin ilgili Şube Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Genel Sekreterliğimiz tarafından da katılım sağlanmıştır.
  • Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “İnovasyon ve Rekabet Araştırmaları Merkezi Projesi” kapsamında söz konusu projenin tanıtımı, amaçları ve hedefleri konusunda 16 Mart 2012 tarihinde Ankara’da yapılan açılış toplantısına Genel Sekreterliğimizi temsilen Ar-Ge Şubesi Uzmanı Sinem ALAN katılım sağlamıştır.
  • TİM Sektörler Konseyi üyeleri ve İhracatçı Birlik Başkanlarının katılımıyla 17 Mart 2012 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen Ortak Akıl Toplantısı’na, Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KAHRAMAN ile Genel Sekreter Özkan AYDIN katılım sağlamıştır.
  • 03 Nisan 2012 tarihinde Dünya Ormancılık Günü münasebeti ile Bolu’nun Yumrukaya Köyünde yapılan Orman Ürünleri Meclisi Hatıra Ormanı dikim töreninin ardından, TOBB Sektör Meclisi toplantısı yapılmıştır.
  • Türkiye-Cezayir Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) X. Dönem Toplantısında kullanılmak üzere anılan pazarda yaşanılan sorunlar ve gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlara ilişkin bir not TİM’e gönderilmiştir.
  • Mart ayında Ankara’da aşağıda yer alan eğitim seminerleri gerçekleştirilmiştir: 

EĞİTİM KONUSU

DERS İÇERİĞİ

EĞİTMEN

EĞİTİM TARİHİ VE YERİ

Yeni Liderlik Anlayışı ve Ufuk Turu

İdareci misiniz, yönetici mi yoksa lider mi? Dünden öğrenip, bugünü yönetip, geleceği okuyabilmek, Yeni liderin olmazsa olmazları, Odanızdan neyi ne kadar yönetebilirsiniz?, Teknoloji, mobilizasyon ve patronlar, Yalnız kahraman olur mu? Gelecekte sizi neler bekliyor?

Dr. Murat ÇAĞATAY

1 Mart 2012/ Ankara

Türk Ticaret Kanunu İle Getirilen Temel Yenilikler ve Değişiklikler, Ticaret Ortaklıkları Genel Hükümleri, Anonim Ortaklıklar ve Limited Ortaklıklar Hukukunda Getirilen Yenilik ve Değişiklikler

Ticaret Kanunu’nun Hazırlanmasını Gerektiren Nedenler ve Getirilen Yenilikler, Ticaret Ortaklıkları-Genel Hükümler, Anonim Ortaklık, Limited Ortaklık

Doç. Dr. Mehmet Çağlar MANAVGAT

6 Mart 2012/ Ankara/Ostim

Beden Dili

Beden Dili Nedir? BD Neden Önemli? El-Kol-Bilek Hareketleri ve Anlamları, BD ve Yalan; Bedeniniz sizi ele veriyor! El Sıkışma Biçimleri ve Anlamları, Yüz Hareketleri ve Anlamları, Göz İşaretleri, Diğer Yaygın Davranışlar, Aksesuarlar ve Anlamları, Bölge ve Sahiplenme Hareketleri, Masa ve Oturma Düzenleri, Statü Sembolleri, Renklerin Etkisi, Renkler ve Çalışma Disiplini

Dr. Murat ÇAĞATAY

15 Mart 2012/ Ankara/Ostim

Pazarlama İletişimi

Pazarlama Kavramı, Pazarlama İletişimi ve Stratejileri, Pazarlama İletişimi Açısından Hedef Kitle, Kurumsal Kimlik, Bütünleşik Pazarlama İletişimi

Dr. Murat ÇAĞATAY

22 Mart 2012/ Ankara/Ostim

Müzakere Teknikleri

İlkeli müzakere nedir? Neden müzakere etmeli? Müzakereye hazırlık, Masaya oturmak, BATNA/WATNA analizi, İletişim Becerileri, Diyalog kurma, Üzerinde anlaşılabilir formüller bulmak, Ortak anlayışa varma ve uzlaşmayı belgeleme, İzleme

Dr. Murat ÇAĞATAY

29 Mart 2012/ Ankara/Ostim


ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ (OAİB)
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya-ANKARA/TÜRKİYE
Telefon : +90.312.447 27 40 • Fax: +90.312.446 96 05 • E-mail : info@turkishwood.org
facebook twitter instagram LinkedIn
Tüm üyelerimizin listesi için tıklayınız »
Web Tasarım: AdaNET