OCAK 2012 Faaliyetleri
 • 5. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması organizasyonu kapsamında;
  • 6 Ocak 2012 tarihinde İstanbul’da Dış Ticaret Kompleksi’nde 1.Seçici Kurul Toplantısı yapılarak, 2.Aşamaya kalan 65 tasarım belirlenmiş ve yarışmacılara WEB sitesinden ilan edilmiştir.
  • 20 Ocak 2012 tarihinde İstanbul’da Dış Ticaret Kompleksi’nde “Proje Çizim Toplantısı” yapılarak ilk ve orta öğretim öğrencilerinin projelerinin profesyonel tasarımcılar tarafından çizilmesi için gerekli çalışmalar yapılmıştır.
  • Ödül töreninde Jüri Üyelerine takdim edilmek üzere Prof.Önder KÜÇÜKERMAN’ın “Şakirin Camii” adlı kitabından 50 adet satın alınmıştır.
  • Ödül töreni organizasyon hizmetleri için 5 ayrı firmadan fiyat teklifi alınmış olup, Komitemizin yaptığı incelemeler sonucunda en düşük fiyatı veren firma olan Tech-iz firması ile çalışılmasına karar verilmiş ve çalışmalara başlanmıştır.
 • 04 Ocak 2012 tarihinde İstanbul Ceylan Intercontinental Oteli'nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün, çeşitli Kamu Kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşları'nın temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirilen “Girişimcilik Konseyi”ne Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet BALIKÇIOĞLU katılmıştır.
 • 9 Ocak 2012 tarihinde Kayseri’de 4 Birliğin tüm üyelerinin davet edildiği Genişletilmiş Sektör Kurulu toplantısı yapılmış olup, akabinde Akdeniz İhracatçı Birlikleri organizasyonu ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) işbirliğiyle; Mobilya derneklerinin, ihracatçıların ve İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerinin katıldığı “Mobilyada İnovasyon ve İhracat” konulu toplantı düzenlenmiştir. Söz konusu toplantılara Birliğimiz Başkan ve Üyelerince geniş katılım sağlanmıştır.
 • Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından İstanbul’da yerleşik misyonlar ve fahri konsoloslar ile ihracatçılarımızı bir araya getirmek üzere 19 Ocak 2012 tarihinde İstanbul’da Çırağan Palace Kempinski Oteli’nde düzenlenen yemeğe Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet BALIKÇIOĞLU katılmıştır.
 • 23-24 Ocak 2012 tarihlerinde Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN’ın başkanlığında, TİM organizasyonu ve İMMİB tarafından Tunus ve Libya’ya yönelik olarak gerçekleştirilen Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı’na Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KAHRAMAN katılmıştır.
 • Genel Sekreterliğimizin organizasyonunda Dahilde İşleme İzin Belgelerinin kapatılmasında karşılaşılan sorunlarla ilgili olarak 27 Ocak 2012 tarihinde, JW Marriott Ankara Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Ekonomi Bakanlığı temsilcileri ve tüm İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliklerin ilgili Şube Müdürleri iştirak etmiştir. Açılışını Genel Sekreter Özkan AYDIN’ın yaptığı söz konusu toplantıya Mevzuat ve Teşvik Şubesi Müdürü Ekrem KARAEMİNOĞULLARI, Şube Uzmanları Tural TOPRAK, Halit HASIRCI ve İlkay BURAN katılmıştır.
 • 31 Ocak 2012-04 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi/CNR Expo’da gerçekleştirilen İMOB-İstanbul Mobilya Fuarı’nın açılış toplantısına Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet KAHRAMAN katılmış olup, söz konusu fuara Birlik Yönetim Kurulumuzdan firmalar standlarıyla katılım sağlamıştır.
 • Turktrade Dergisi’nden gelen talep üzerine, Durum’un Şubat 2012 sayısında yayınlaması amacıyla “Krizlerle Yaşamak ve Risk Yönetimi” başlığı altında Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet KAHRAMAN adına bir röportaj hazırlanarak anılan dergiye iletilmiştir.
 • Ekonomi Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Pazara Giriş Faaliyetleri Çalışma Grubu tarafından belirlenen 2012-2013 dönemi Hedef Ülkelere yönelik 2012 Yılı Eylem Planı çerçevesinde, söz konusu ülkelerde gerçekleştirilmesi öngörülen Birliklerimiz faaliyetleri ve Yönetim Kurullarının görüşleri Ekonomi Bakanlığı ve TİM’e iletilmiştir.
 • Dünya Gazetesi’ne Irak’a yönelik ihracatımız hakkında bir bilgi notu gönderilmiştir.
 • Ocak ayında Ankara ve Zonguldak’ta aşağıda yer alan eğitim seminerleri gerçekleştirilmiştir:

EĞİTİM KONUSU

DERS İÇERİĞİ

EĞİTMEN

EĞİTİM TARİHİ VE YERİ

E-Ticaret ve E-Ticarete Verilen Destekler

İhracatta E-Pazarlama, Pazar/Müşteri Araştırma Kaynakları, İhracatta Etkili Web Sitesi, B2b Web Siteleri, B2c Web Siteleri, E-Posta ile Yeni Müşterilere Ulaşma

Zeynep İYİLER
Ekonomi Bakanlığı
İhracatı Geliştirme Uzmanı

6 Ocak 2012/ Ostim
11 Ocak 2012/ Sincan

Dış Ticarette Risk Kavramı ve Sözleşmeler

Dış Ticaret İşlemlerinde Risk Kavramı ve Risk Algılaması, Dış Ticarette Sözleşme Uygulamaları (İhracat ve İthalat)

Asım ÇALIŞ
Ekonomi Bakanlığı
İhracatı Geliştirme Uzmanı

10 Ocak 2012/ Ostim
13 Ocak 2012/ Sincan

İhracat Pazarlaması ve Uluslararası Pazarlama

Pazarlama Kavramı, Dış Pazarlara Giriş Stratejileri, Ülke Analizleri, Pazar Araştırmaları, Uluslararası İş İklimi, Ülke ve Bölgelere Göre Farklar ve Bunun Pazarlama Stratejisine Etkileri, Örnek Çalışma: Rusya Federasyonu

Aydın SEZER

14 Ocak 2012/ Zonguldak Ereğli

Serbest Bölgeler, Yurt Dışı Yatırım ve Hizmetler, Dış Ticarette Ürün Güvenliği ve Denetimi

Serbest Bölgeler, Yurt Dışı Yatırım ve Hizmetler, Dış Ticarette Ürün Güvenliği ve Denetimi

Oğuzhan KÖKOSMANLI
Okay ÖZTÜRK
İsmail Hakkı GÖRÜCÜ
Nisa ILGAZ
Ekonomi Bakanlığı

17 Ocak 2012/ Ostim
19 Ocak 2012/ Sincan

Aile Şirketlerinde Kurumsal Yönetim

Aile-Şirket İlişkisinin Düzenlenmesi, Aile Şirketlerinin Gücü, Taşıdığı Riskler (Aile ve Şirket İşlerinin Ayrılması Gereği), Kurumsallaşamama Sorununun Yol Açtığı Riskler , Şirketin Güçlü ve Zayıf Yönlerinin Tespiti, Gerekli Kurumsal Süreçlerin Oturtulması, Aile Şirketlerinde Beş Önemli Felsefe, Aile Şirketlerinde Dört Önemli Politika, Yönetim Kurulu– Aile Meclisi Ayrımı, Yönetim Kuruluna Aile Dışından Üye Alınması, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinin Rolü ve Önemi, Etkin ve Verimli Yönetim Kurulu Toplantılarının Düzenlenmesi, Aile Üyeleri de Dahil, Yönetim Kurulunun Hak ve Menfaatlerinin Belirlenmesi, Aile Anayasası Kavramı, Hazırlanması, İçeriği

Dr. Güler Manisalı DARMAN

18 Ocak 2012/ Ankara

Lojistik ve Nakliye, KOSGEB Destek Programları

Lojistik ve Nakliye, KOSGEB Destek Programları

Neylan EGE
Başartan Gümrük Müşavirliği
Şermin İMAMOĞLU
Burhan ZIRHLIOĞLU
KOSGEB

24 Ocak 2012/ Ostim
26 Ocak 2012/ Sincan

Küreselleşme

Küreselleşmenin Dış Ticarete Etkileri, Üretim Faktörü Olarak Bilgi ve Bilginin Serbest Dolaşımı, Katma Değeri Yüksek Ürünler ve Ülkelerin Gelişmişlik Düzeyi, Yeni Ekonomi ve/veya Bilgi Ekonomisi, E- Ticaret Kavramı, Oyun Teorisi ve Uygulama (Work Shop)

Aydın


ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ (OAİB)
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya-ANKARA/TÜRKİYE
Telefon : +90.312.447 27 40 • Fax: +90.312.446 96 05 • E-mail : info@turkishwood.org
facebook twitter instagram LinkedIn
Tüm üyelerimizin listesi için tıklayınız »
Web Tasarım: AdaNET