EYLÜL 2011 Faaliyetleri
 • 5.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması hazırlık çalışmaları çerçevesinde;
 • Yarışma 19 Eylül 2011 tarihinde ilana çıkmış olup, yarışmanın ilana çıktığı duyurusu ve kitapla beraber tüm materyalleri 120 ayrı kuruma ve Türkiye ile KKTC’deki tüm üniversitelere resmi yazıyla ve elektronik olarak gönderilmiştir.
 • Ankara ve İstanbul ilindeki içmimarlık, mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı bölümü olan üniversiteler ziyaret edilmiş, bölüm başkanları veya dekanları ile görüşülmüş, yarışma hakkında bilgi verilmiş, yarışma hakkında proje ödevi verilmesi talep edilmiş ve afişlerin ilgili bölüm panolarına asılması sağlanmıştır.
 • Yarışmanın ve mobilya sektörünün tanıtılması amacıyla 2 adet TV programı çalışması başlatılmış olup; 5 Ekim 2011 Çarşamba günü TRT Haber kanalında yayınlanacak Seda AKBAY’ın sunduğu “Ekonomi Ajandası” adlı canlı yayın programına konuk olarak İİB YK Başkanı Sayın Abdullah TEVER’in, 17 Ekim 2011 Pazartesi Ülke TV kanalında yayınlanacak Fatma ÇİFTÇİ’nin sunduğu “Ekonomi Gündemi” adlı canlı yayın programına konuk olarak Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet KAHRAMAN’ın ismi bildirilmiştir.
 • Yarışma hakkında basın ve internette çıkan haberler (toplam 22 adet) elektronik ortamda ve yazılı olarak dosyada muhafaza edilmektedir.

 • 01-05 Eylül 2011 tarihleri arasında Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nin (SUÖB) başkenti Urumçi’de ilk defa “Avrasya Fuarı” adıyla düzenlenen fuara Genel Sekreterliğimiz Milli Katılım organizasyonu gerçekleştirilmiştir. Söz konusu fuara 10 firma ile toplam 189 m² bir alanda katılım sağlanmıştır.
 • Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın beraberinde resmi ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir heyet ile 12-14 Eylül 2011 tarihleri arasında Mısır’a (Kahire) geçekleştirdiği ziyaret ile eşzamanlı olarak, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonunda, Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda, Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN’ın da katılımıyla Mısır Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı düzenlenmiştir. Bu kapsamda, Mısır’ın Kahire şehrinde; Türk ve Mısırlı iş adamları arasında ticaret, yatırım, müteahhitlik ve müşavirlik konularının görüşüldüğü İkili İş Görüşmeleri gerçekleştirilmiş olup; ayrıca ilgili ülkenin iş çevrelerinin de katılımıyla Türk yurtdışı müteahhitlik, yatırım ve ihracat potansiyelinin tanıtımının yapıldığı ve iki ülke arası işbirliği olanaklarının değerlendirildiği “Türkiye-Mısır İş Forumu” düzenlenmiştir. Söz konusu Heyete Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet KAHRAMAN katılmıştır.
 • TİM tarafından ABD Dışişleri Bakan Yrd. Jose W. FERNANDEZ onuruna 04 Ekim 2011 tarihinde Ankara Sheraton Otel’de verilen yemeğe Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KAHRAMAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mehmet BALIKÇIOĞLU ve Zeynep KÜRKLÜ, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol ATA, A.Tahsin ATA, Ahmet YILDIRIM ve V.Fehmi ŞENDİL katılmıştır.
 • Genel Sekreterliğimiz Ar-Ge Şubesince “Almanya Mobilya Sektörü Notu” ile “Dünya Rekabet Gücü Sıralamasında Türkiye 59. Ülke” başlıklı bir bilgi notu hazırlanmış olup üyelerimize gönderilmiş ve ayrıca web sayfamızda duyurulmuştur.
 •  Aşağıda belirtilen konulara ilişkin olarak üyelerimizden gelen görüşler TİM’e iletilmiştir:
 • Ekonomi Bakanlığınca yapılmakta olan bir çalışmada kullanılmak üzere İsrail pazarında yaşanan sorunlar,
 • İngiltere İş, Yenilik ve Beceriler Bakanı ve Ticaret Kurulu Başkanı Sayın Dr. Vince CABLE’ın ülkemize gerçekleştireceği ziyaret esnasında Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN ile yapacağı görüşmede dile getirilmesi talep edilen konular,
 • T.C. Gümrük Bakanlığı ve Ukrayna Gümrük İdaresi arasında düzenlenmekte olan ikili iş görüşmeleri kapsamında Gümrük Müsteşarı Sayın Ziya ALTUNYALDIZ başkanlığında Ukrayna Gümrük İdaresi heyeti ile Kiev’de ve ayrıca Bulgaristan Gümrük İdaresi ile düzenlenmekte olan ikili görüşmeleri kapsamında Bulgaristan Gümrük İdaresi ile İstanbul’da düzenlenecek toplantılarda kullanılmak üzere anılan pazarlarda yaşanılan sorunlar.

 • Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu bünyesinde oluşturulan Teknik Komitelerde Birliklerimizi temsil edecek Yönetim Kurulu Üyelerinin listeleri TİM’e iletilmiştir.4-6 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen D-8 Ülkelerinin 2011 yılı II. Sanayi Bakanları ve 6. Sanayi Çalışma Grubu Toplantıları kapsamında katılımın artırılmasını teminen TİM’den gelen duyurular üyelerimize yapılmıştır.
 • 01 Ekim 2011 tarihinde Elazığ’da gerçekleştirilen “TİM İhracat Rakamları Basın Toplantısı”na Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KAHRAMAN ve Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Mehmet BALIKÇIOĞLU katılmıştır.

ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ (OAİB)
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya-ANKARA/TÜRKİYE
Telefon : +90.312.447 27 40 • Fax: +90.312.446 96 05 • E-mail : info@turkishwood.org
facebook twitter instagram LinkedIn
Tüm üyelerimizin listesi için tıklayınız »
Web Tasarım: AdaNET