HAZİRAN 2011 Faaliyetleri
  • 2012 yılında düzenlenecek olan 5.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması Şartnamesi, taslak takvimi ve iş akış planı Yarışma Komitesine sunulmak üzere hazırlanmıştır.
  • Tomruk Raporu, Kereste Raporu, Kaplama Sanayi Raporu, Kontrplak Raporu ve Levha Sanayi Raporu hazırlanarak, TOBB Sektör Meclisi toplantısında ve gerekli diğer toplantılarda dağıtılmak üzere yeterli sayıda çoğaltılmıştır. Ayrıca, söz konusu raporlar tüm üyelerin faydalanabilmesini teminen WEB sayfamıza da koyulmuştur.
  • Mobilya Sektörü ve Ağaç-Ahşap Eşya Sektörünün dünyadaki ve Türkiye’deki mevcut durumunu anlatan birer sunum hazırlanmıştır.
  • ODAGEM A.Ş. ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından 15 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilen Manufuture-Tr tanıtım toplantısına Genel Sekreterliğimizi temsilen Ar-Ge Şubesi Şefi Ayfer KOCA ve Makine Şubesi Uzmanı Aydan Işıl AYDIN katılım sağlamıştır.
  • 25 Haziran 2011 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen TİM 2010 Yılı Olağan Genel Kurulu’na Birliklerimiz Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri katılmıştır.
  • 30 Haziran 2011 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen İstanbul İhracatçı Birlikleri Ödül Törenine Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynep KÜRKLÜ katılmıştır.
  • Almanya’da tanıtım faaliyetlerine ilişkin yabancı firmaların KDV iadesi mekanizmasında yaşadıkları sorunlar ve değerlendirmeler ayrıca, ülkemiz ile Çin arasındaki vize uygulamalarının kolaylaştırılması amacıyla imzalanması planlanan anlaşmaya ilişkin üye firmalarımızdan alınan görüşler DTM ve TİM’e iletilmiştir.
  • Haziran ayında Ankara’da aşağıda yer alan eğitim seminerleri gerçekleştirilmiştir:
EĞİTİM KONUSUDERS İÇERİĞİEĞİTMENTARİH
Dış Ticarette Teslim Şekilleri-Incoterms 2010 Ve Getirdiği DeğişikliklerIncoterms'2010 Klozları ve Dış Ticaret İşlemlerinde Kullanılışları, Incoterms Klozları & Risk İlişkisi ve Sigorta Uygulamaları, Incoterms Klozlarının Fiyatlandırma Boyutu  Asım ÇALIŞ
İGEME-Kıdemli Uzman
16.06.2011
Yurt Dışında Markalaşma ve Tescil Sistemleri, Yurt Dışında Etkin Marka KorumasıYurt Dışında Markalaşma ve Tescil Sistemleri

Yurt Dışında Etkin Marka Koruması

Ahmet Furkan ÖZDEMİR
Destek Patent A.Ş.
21.06.2011
Uluslararası ve Türkiye Finansal Raporlama Standartlarına Genel BakışUluslararası Finansal Raporlama Standartları,
Türkiye’de Finansal Raporlama, Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu’nun Kuruluşu, Türkiye Finansal Raporlama Standartlarının Oluşturulma Süreci, Türkiye Muhasebe Standartlarının Uygulamasında Sık Karşılaşılan Sorunlar, Yeni Türk Ticaret Kanunu ve Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu Genel Değerlendirme
Orhan ÇELİK
Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu Başkanı
Muharrem KARATAŞ
Türkiye Muh. Standartları Kur.Gen. Sek.V.
29.06.2011

Birliğimizin Dış Ticaret Temel Eğitim Programı Katılım Belgesi Töreni 4 Temmuz 2011 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Eğitimin de asli görevlerimiz arasında yer aldığı inancıyla başlatılan “Dış Ticaret Temel Eğitim Programı” başarıyla tamamlanmış ve Katılım Belgesi almaya hak kazanmış olan katılımcılar belgelerini Ostim’de gerçekleştirilen bir törenle almışlardır.

Törende Genel Sekreter Özkan AYDIN, DTM İhracat Genel Müdürlüğü Bağlı Kuruluşlar ve Mevzuat Dairesi Başkanı Recep ASLAN ve Birliklerimiz Koordinatör Başkanı ve Orta Anadolu Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KAHRAMAN’ın konuşmalarının ardından belgeler sahiplerine verilmiştir. Yapılan konuşmalarda 2023 İhracat Stratejisi hedefine ulaşmada eğitimin ve dolayısıyla yetişmiş insan gücünün önemi vurgulanmış ve Birliğimizin önümüzdeki dönemde kapsamı daha da genişletilerek eğitim faaliyetlerine devam edileceği ifade edilmiştir.  


ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ (OAİB)
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya-ANKARA/TÜRKİYE
Telefon : +90.312.447 27 40 • Fax: +90.312.446 96 05 • E-mail : info@turkishwood.org
facebook twitter instagram LinkedIn
Tüm üyelerimizin listesi için tıklayınız »
Web Tasarım: AdaNET