MART 2011 Faaliyetleri
ORTA ANADOLU AĞAÇ MAMULLERİ VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

2011 YILI MART AYI FAALİYETLERİ

• Guangzhou/Çin Halk Cumhuriyeti’nde düzenlenen “CIFF-Uluslararası Mobilya Fuarı” ile Houije/Dongguan’da düzenlenen “25.Uluslararası Mobilya Fuarı”na yönelik olarak 15-21 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen ziyaret programına Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KAHRAMAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Zeynep KÜRKLÜ ve Mehmet BALIKÇIOĞLU ile Ar-Ge Şubesi Uzmanı Sevil SAKARYA katılmıştır. Söz konusu programa ilişkin hazırlanan rapor dosyalarda yer almaktadır.

• Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL’ün teşrifleriyle 22 Mart 2011 tarihinde gerçekleştirilen TİM Meclis Toplantısı’na Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet BALIKÇIOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Erol ATA ile Genel Sekreter Özkan AYDIN katılım sağlamıştır.

• TİM’in “Türkiye’nin 2023 İhracat Stratejisinin Uygulamaya Aktarılması ve Performans Yönetimi” projesi çalışmasını kamuoyuna açıkladığı ve Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla 24 Mart 2011 tarihinde Dolmabahçe Sarayı Başbakanlık Ofisi’nde gerçekleştirilen toplantıya Birliğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KAHRAMAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Zeynep KÜRKLÜ ve Mehmet BALIKÇIOĞLU katılım sağlamıştır.

• 4 Mart 2011 tarihinde ödül töreni gerçekleştirilen “4.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’nda ödül kazanan tasarımlar İstanbul’da Dış Ticaret Kompleksi’nde 28 Mart-1 Nisan 2011 tarihleri arasında sergilenmiştir.

• İhracatçılarımıza hedef pazarlar başta olmak üzere ihraç pazarlarımız hakkında sürekli ve güncel bilgi akışını sağlamak üzere İGEME bünyesinde oluşturan ülke masalarından “Suriye Ülke Masası”nın 23 Mart 2011 tarihinde İGEME’de gerçekleştirilen toplantısına Genel Sekreterliğimizi temsilen Ar-Ge Şubesi Şefi Ayfer KOCA katılmıştır.

• Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL’ün 23-26 Mart 2011 tarihlerinde Gana ve Gabon’a gerçekleştirdiği resmi ziyaret; Türkiye-Peru arasında Ekonomik, Ticari ve Teknik İşbirliği Anlaşması müzakerelerini tamamlamak ve iki ülke ticari ve ekonomik ilişkilerini gözden geçirmek üzere gerçekleştirilecek ziyaret; ABD İç Güvenlikten sorumlu Bakan Yardımcısının Türkiye’ye yapacağı ziyaret; Devlet Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN’ın eşbaşkanlığında Ankara’da gerçekleştirilecek olan Türkiye-Polonya I. Dönem İstişare toplantısı; Hollanda Tarım ve Dış Ticaret Bakanının başkanlığındaki heyetin ülkemize gerçekleştireceği ziyaret; Gümrük Müsteşarlığı ile Suriye Gümrük İdaresi arasında düzenlenmekte olan ikili görüşmeler kapsamında Gümrük Müsteşarı Sayın Ziya ALTUNYALDIZ başkanlığındaki heyet ile Suriye Gümrük idaresi arasında Nisan 2011 ayı içerisinde düzenlenmesi planlanan 10. Dönem Toplantısı; Türkiye-Suriye STA IV. Ortaklık Konseyi toplantısında gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlar ile söz konusu pazarlarda yaşanan sorunlar ile ilgili olarak üye firmalarımızla irtibata geçilerek derlenen bilgiler TİM’e gönderilmiştir.

• Birliğimizce üye firmalarımızı ihracata yönlendirmek ve dünya pazarlarında rekabet gücü kazanmalarına destek vermek amacıyla Mart ayında Ankara’da aşağıda yer alan eğitim seminerleri gerçekleştirilmiştir:


EĞİTİM KONULARIDERS İÇERİĞİEĞİTMENTARİH VE KATILIMCI SAYISI
OSTİMSİNCAN
Dış Ticarette
Risk Kavramı ve Sözleşmeler
Dış Ticaret İşlemlerinde Risk Kavramı ve Risk Algılaması; Dış Ticarette Sözleşme Uygulamaları (İhracat ve İthalat)Asım ÇALIŞ
İGEME
 03 Mart 2011
(25)
KOSGEB Destek ProgramlarıGenel Destek Programı, KOBİ Proje Destek Programı, İşbirliği Güç Birliği Destek Programı, Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, Girişimcilik Destek Programı, Tematik Proje Destek ProgramıŞermin İMAMOĞLU
Serdar ERDOĞAN
KOSGEB
04 Mart 2011
(19)
16 Mart 2011
(20)
Küreselleşme, Dış Ticaret, E-TicaretKüreselleşmenin dış ticarete etkileri, Üretim Faktörü olarak Bilgi ve bilginin serbest dolaşımı, Katma değeri yüksek ürünler ve ülkelerin gelişmişlik düzeyi, Yeni Ekonomi ve/veya Bilgi Ekonomisi, E-ticaret kavramı, Oyun teorisi ve uygulama (work shop)Aydın SEZER11 Mart 2011
(21)
23 Mart 2011
(11)
Yurt Dışı Fuarlara Katılım ve Devlet YardımıDış Ticaretin Gelişimi Üzerinde Fuarların Rolü; Uluslararası Fuarcılık Nedir? Uluslararası Fuarcılıkta Gelişen Trendler Yurtdışı Fuar Çeşitleri (Genel Fuarlar, Sektörel Fuarlar); Bireysel Katılımlı Fuarlar & Milli Katılım Org,, Türk İhraç ve Sektörel Türk İhraç Ürünleri Fuarları; Doğru Fuar Seçimi, Doğru Organizatör Seçimi; Fuar Öncesinde Yapılması Gereken Hazırlıklar Fuar Süresince Yürütülmesi Gereken Çalışmalar Fuar Sonrasında Sonuçların Değerlendirilmesi ve Dış Ticaret İlişkilerinin Kurulması; Fuarın Başarısının Test Edilmesi ve Bir Sonraki Dönem Aynı Fuara Katılım Konusunda Karar Verilmesi; Fuarlara Katılım Konusunda Devlet Yardımları ve İzlenmesi Gereken ProsedürlerDevrim G. EROL
DIAZ Temsilcilik Danışmanlık iç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
18 Mart 2011 (12) 
Dış Ticarette StandardizasyonDış Ticarette StandardizasyonBurak KÜRKÇÜ-Uzman
Sevim APAYDIN-Mühendis; DTM
 30 Mart 2011 (19)
Lojistik ve NakliyeLojistik ve NakliyeNeylan BAŞARTAN EGE
Başartan Güm.Müş.L.Şti
 30 Mart 2011 (19)

ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ (OAİB)
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya-ANKARA/TÜRKİYE
Telefon : +90.312.447 27 40 • Fax: +90.312.446 96 05 • E-mail : info@turkishwood.org
facebook twitter instagram LinkedIn
Tüm üyelerimizin listesi için tıklayınız »
Web Tasarım: AdaNET